سازه پارچه ای رستوران لادن - جاده چالوس

مکان پروژه:
کیلومتر 5 جاده چالوس
تاریخ اجرا:
پاییز 95
کارفرما:
مجتمع تفریحی لادن
مساحت:
250 مترمربع
کاربری:
سقف چادری رستوران VIP سایبان چادری

مدیران مجموعه تفریحی لادن در کیلومتر 5 جاده چالوس به منظورایجاد فضایی متفاوت از سایر قسمتهای مجموعه به منظور پذیرایی از مهمانهای ویژه  خود تصمیم به استفاده از سیستم نوین سازه چادری - سازه پارچه ای به جای سیستم های رایج ساختمانی  گرفت.  پس ازمشاوره های انجام شده توسط کارشناسان شرکت سازه چادری کاوشکام  با توجه به طول 30 متری و عرض 6 متری سکوی در نظر گرفته شده برای ساخت سایبان چادری و عدم تناسب این ابعاد پلان مورد نظر به دو قسمت 15 متری تقصیم گردید و همچنین به منظور افزایش عرض سازه چادری و افزایش جذابیت بصری سازه پارچه ای از ستونهای مورب استفاده گردید.کلیه مراحل طراحی ، ساخت ، رنگ آمیزی و نصب سازه فلزی و سقف چادری در مدت زمان 25 روز انجام گردید. نتیجه نهایی کار ساخت یک سقف رستوران بسیار زیبا با فرم سالن - خیمه چادری بوده  که تاثیر بسیار زیادی در جذابیت مجموعه داشته است. یکی از مهمترین کاربردهای سازه های چادری استفاده از خواص دکوراتیو و مبلمان شهری آن است که یکی از اهداف این پروژه نیز می باشد.

مرحله بعدی در تکمیل این سازه پارچه ای پوشش دیواره های پیرامونی آن می باشد که توسط شیشه سکوریت انجام خواهد شد که ترکیب بسیار مناسبی با سازه پارچه ای تشکیل خواهد داد. از دیگر ویژگیهای این سقف پارچه ای ایزوله بودن آن است به نحوی که پس از اجرای دیواره های پیراونی هیچ گونه تبادل هوا با فضای بیرون نخواهد داشت  که بسیار مناسب برای استفاده در فصول سرد سال می باشد. سیستم هدایت آبهای سطح سقف چادری بر روی تیرهای اصلی پیرامونی با شیب بندی مناسب طراحی و اجرا گردیده است.

سازه پارچه ای مورد استفاده در این پروژه از جنس پارچه های پلی استر با روکش دو طرفه پی وی سی بوده که بر روی لایه بیرونی آن از پوشش PVDF که ضد اشعه UV بوده و باعث افزایش طول عمر سازه چادری  و جذب تشعشعات مضر خورشید می شود استفاده شده است و به مدت 5 سال نیز توسط شرکت کاوشکام گارانتی می شود.

اتصال قطعات پارچه به یکدیگر توسط روش High Frequency انجام شده است. 


  • سازه پارچه - خیمه چادری
  • سازه چادری دکوراتیو
  • تناسب سازه پارچه ای و طبیعت
  • سقف چادری رستوران لادن
سازه پارچه - خیمه چادری سازه چادری دکوراتیو تناسب سازه پارچه ای و طبیعت سقف چادری رستوران لادن

پروژه های مرتبط


سقف پارکینگ - آلاچیق چادری طرح سان شید

سقف پارکینگ - آلاچیق چادری طرح سان شید

طرح سان شید آلاچیق چادری از پرطرفدارترین و زیباترین طرح‌های سازه‌های چادری با کاربریهای گوناگون می‌باشد.

اطلاعات بیشتر
سایبان کافی شاپ وی - شهرکرد

سایبان کافی شاپ وی - شهرکرد

سایبان چادری کافی شاپ با مساحت 120 مترمربع واقع در پارک ملت شهر کرد

اطلاعات بیشتر
سقف چادری پارکینگ  پاسداران

سقف چادری پارکینگ پاسداران

سازه چادری طرح آرک سقف پارکینگ پروژه پاسداران

اطلاعات بیشتر