پارکینگ چادری رشت طرح توئین هد

مکان پروژه:
رشت
تاریخ اجرا:
تابستان 95
کارفرما:
مهندس فلاحی
مساحت:
60 متر مربع
کاربری:
پارکینگ چادری - پارچه ای

شرکت سازه چادری کاوشکام  طراحی ساخت و نصب سایبان چادری با کاربری سقف پارکینگ - پارکینگ چادری واقع در منطقه باغ پرندگان رشت را بر عهده گرفت. پروژه پارکینگ چادری این ویلای شخصی با هدف ایجاد سایبان ماشین برای تعداد 4 اتومبیل و در عین حال ساخت المانی دکوراتیو و زیبا انجام شد. در طراحی این سازه چادری طرح سان شید که در پروژه پارکینگ چادری دماوند مورد استفاده قرار گرفته بود مورد توجه کارفرما قرار گرفت و تصمیم به ساخت 2 سایبان چادری با فرم سان شید در کنار یکدیگر گرفته شد. به منظور آب بند نمودن فضای بین 2 پارکینگ چادری از فرم ترکیبی توئین هد استفاده شد.مساحت این سازه چادری در مجموع حدود 60 متر مربع بوده که در ابعاد 5.5 در 11 متر اجرا گردید.


اتصالات مورد استفاده در این پروژه دارای پوشش آب کروم بوده که علاوه بر مقاومت بالا در شرایط جوی خاص شمال کشور به جذابیت های بصری آن نیز افزوده است. برای اتصال قطعات پارچه ای به یکدیگر از روش High Frequency (HF)  استفاده شده است.


کلیه محاسبات سازه ای ، بارگذاری پروژه و طراحی اسکلت فلزی و سازه پارچه ای مطابق با آیین نامه های متداول ساختمانی ( مبحث ششم ، نهم و دهم مقررات ملی ساختمان ) و سایر استانداردهای رایج دنیا انجام شده است و باربری و دوام سازه در برابر شرایط مختلف جوی به مدت 5 سال توسط شرکت کاوشکام گارانتی شده است. پارچه مورد استفاده در این سایبان چادری از نوع پارچه های پلی استری با روکش دو طرفه پی وی سی و همچنین لایه ضد اشعه UV در طرف رو به آفتاب می باشد که دارای مقاومت کششی برابر با 420 کیلوگرم در یک نوار 5 سانتیمتری از عرض پارچه می باشد که نشان دهنده مقاومت بالای آن در برابر نیروهای پیش تنیدگی اعمالی خواهد بود.


 •             4
 • 3
 • 2
 • 1
            4 3 2 1

پروژه های مرتبط


سایبان پارچه ای - سایبان کافی شاپ - کارواش تیراژه

سایبان پارچه ای - سایبان کافی شاپ - کارواش تیراژه

سایبان پارچه ای به منظور تامین محیطی مفرح برای مراجعه کنندگان به کاواش تیراژه

اطلاعات بیشتر
آلاچیق پارچه ای رستوران هتل ارم

آلاچیق پارچه ای رستوران هتل ارم

اجرای آلاچیق چادری (آلاچیق پارچه ای ) در رستوران سنتی هتل ارم توسط سازه چادری کاوش کام

اطلاعات بیشتر
سازه پارچه ای رستوران لادن - جاده چالوس

سازه پارچه ای رستوران لادن - جاده چالوس

احداث فضای جدید پذیرایی از مهمان‌های ویژه توسط سقف پارچه ای طرح سالن برای استفاده در فصول سرد سال

اطلاعات بیشتر