سازه‌های چادری - سایبان ماشین - سقف چادری

این سایبان چادری به شکل زین اسبی در پایتخت گواتمالا با آب و هوای شرجی با مساحت تحت پوشش برابر با 65 مترمربع به طول 10 متر و عرض تقریبی 6.5 متر و ارتفاع ماکزیمم 3 متر توسط 6 ستون مجزا که هر ستون توسط دو کابل کششی به منظور پایداری بیشتر مهار شده است ساخته شد. از اهداف اصلی انتخاب این فرم از سازه های چادری بر پایه سادگی شکل ، سهولت نصب و جذابیت بصری بوده است. این سازه پارچه ای فقط برای کاربریهای فضای آزاد مانند سایبان ماشین و پارکینگ چادری استفاده شده است. با توجه به سبکی پروفیل های فلزی استفاده شده بر اساس طراحی انجام شده امکان جابجایی این سایبان چادری در کمترین زمان ممکن میسر خواهد بود بنابراین این سازه چادری را می توان یک سایبان متحرک نیز نامید. سازه های چادری با توجه به وزن پایین پوشش سقف چادری جزو سازه های سبک طبقه بندی می شوند هرچند از بعد ظرفیت باربری هم طراز سازه های متداول قرار می گیرند.

پارچه مورد استفاده در این پروژه از نوع Ferrari702 بوده که از دسته پارچه های پلی استری با روکش دورویه پی وی سی و لایه محافظ در مقابل تشعشعات مضر خورشید ( PVDF ) در سطح بیرونی و رو به آفتاب آن می باشد. وزن هر مترمربع از این سازه پارچه ای برابر با 750 گرم می باشد که دارای مقاومت 380 کیلوگرم در یک نوار 5 ساتیمتری از آن است. طول دوره بهره برداری از این سایبان چادری 6 تا 10 سال در نظر گرفته شده است.

طرح زین اسبی در عین سادگی از نظر زیبایی شناختی و مبانی معماری در سطح بسیار بالا و چشمگیر ارزیابی می شود. شکل دو قوسی و گسترده این فرم از طرح های سازه های پارچه ای حس آرامش و سکون را به بیننده القا می مند و همخوانی فوق العاده ای با محیط سبز و زمینهای وسیع دارد

 

                            نمای بسیار زیبا از سایبان ماشین در شب و هماهنگی با فضای سبز

 

                              سازه چادری سبک به منظور احداٍ سایبان متحرک ( قابل جابجایی )

 

 

محصولات مشابه سازه چادری کاوشکام را در صفحات زیر دنبال نمایید:

سقف رستوران            سقف کافی شاپ          سایبان تراس             سایبان استخر            سقف پارکینگ