سایبان چادری آمفی تئاتر - آلاچیق چادری وارونه - سقف چادری

هدف اصلی از ساخت این آلاچیق چادری وارونه در این آمفی تئاتر سایبان پارچه ای موقت جهت برگزاری رخدادهای فرهنگی مانند نمایشگاه های لباس و مد بود. بنابراین یک سازه پارچه ای که به خودی خود به عنوان سازه های دکوراتیو و سمبلیک شناخته می شود می تواند انتخابی مناسب برای پوشش سقف این مکان که برای برگزاری مراسم هنری در نظر گرفته شده است باشد در عین اینکه می تواند سایبان چادری بسیار زیبا برای آب و هوای متغیر لندن نیز به حساب آید. در طراحی این سازه چادری بسیار حیاتی بود که این نکته مد نظر باشد که باز شدن این سازه چادری بعد از اتمام مراسم به سرعت انجام شود تا مزاحمتی برای سایر کاربری های اداری این مجموعه ایجاد نشود.

این سایبان پارچه ای منحصر به فرد و چشم نواز از 3 آلاچیق چادری وارونه به ابعاد 15 متر در 15 متر تشکیل شده است که اختلاف ارتفاع نقطه پایینی آلاچیق پارچه ای تا سطح بالایی آن برابر با 8 متر می باشد. فضای مابین این 3 آلاچیق چادری توسط سازه های چادری چشمی شکل مجزا پوشش داده شده تا در زمان بارندگی با هدایت آب باران به داخل 3 آلاچیق چادری جلوی نفوذ رطوبت یه داخل حیاط را گرفته و آب باران را به لوله مرکزی در ستون میانی منتقل نماید.

پارچه استفاده شده در این سقف چادری از جنس بسیار منعطف انتخاب گردیده تا با باز و بسته شدنهای پی در پی خواص اولیه خود را از دست نداده و هر بار نصب مجدد با نیروی پیش تنیدگی کامل عملکرد مناسب اولیه را هم از نظر بارگذاری و هم زیبایی شناختی داشته باشد. نتیجه نهایی کار هم مورد تقدیر کارفرما قرار گرفت و هم استفاده کنندگان نهایی از این سازه چادری  رضایت خود را از آن اعلام نمودند. به طوریکه بعد از نصب این 3 آلاچیق پارچه ای وارونه تغییر مشهودی در اتمسفر و مفهوم فضایی این آمفی تئاتر به عنوان محل برگزاری وقایع و رخدادهای مهم رخ داد بدون اینکه تغییر زیادی در نور محیط ایجاد شود.

 

        

           نمای از پایین سایبان چادری تشکیل شده از 3 آلاچیق چادری وارونه                                                                   نمای کناری 3 آلاچیق چادری وارونه 

 

 

محصولات مشابه سازه چادری کاوشکام را در این صفحات جستجو نمایید:

سقف کافی شاپ       خیمه چادری         سقف رستوران           روف گاردن